Loty widokowe

Chcąc podzielić się pasją latania zapraszamy Państwa serdecznie na niezapomniany lot samolotem w okolicach miasta Poznania. Nasza oferta skierowana jest nie tylko dla pasjonatów lotnictwa, lecz także dla osób chcących przeżyć podniebną przygodę, zupełnie inną od tej jaką oferują linie lotnicze. Naszą specjalnością jest organizacja kameralnych lotów skierowanych dla rodzin, przyjaciół, współpracowników i znajomych. Chcesz sprawić komuś fantastyczny prezent, spędzić wspólnie trochę czasu w weekend z rodziną, oświadczyć się w powietrzu, czy też zorganizować jedną z atrakcji na imprezie – chętnie w tym pomożemy!

Dostępne terminy: Loty realizujemy w porze dziennej. W „sezonie lotniczym” (czyli od kwietnia do października) loty wykonujemy pod warunkiem odpowiednich warunków meteorologicznych. Preferujemy terminy weekendowe.

Poza „sezonem lotniczym” nie realizujemy lotów wodnosamolotem. Istnieje możliwość organizacji lotu samolotem Cessna 152 i Cessna 172, jednak ze względu na zimowe warunki atmosferyczne, a co za tym idzie ograniczoną ilość “dni lotnych”, należy liczyć się z możliwością wielokrotnego przekładania terminu lotu.

 

DPP_0130

 

Ramowy przebieg lotu: Start i lądowanie na lotnisku Żerniki. Lot odbywa się w okolicach miasta Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie wojskowego lotniska Krzesiny.

Warunki realizacji: Realizacja lotu jest uzależniona od panujących warunków meteorologicznych oraz bieżącego przepływu ruchu lotniczego w strefie kontrolowanej. Airport Biernat zastrzega sobie prawo do zmiany terminu oraz godziny lotu z przyczyn od niego niezależnych. Wówczas zostanie ustalony nowy termin lotu z klientem. Airport Biernat zastrzega sobie również prawo do odmowy wykonania lotu w przypadku przekroczenia w danym locie dopuszczalnej całkowitej masy samolotu do startu.

Warunki uczestnictwa: Brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia lotu. Od osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Rezerwacje należy dokonywać w dzień roboczy w godzinach pracy biura lotniska Żerniki (pn-pt, 7-16), najlepiej telefonicznie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzień przed umówionym terminem kontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia możliwości realizacji lotu w danym dniu.

IMG_4538

Wskazówki dla uczestników: Zalecamy wygodny ubiór i okulary przeciwsłoneczne. Wykonywanie zdjęć jest dozwolone. Osoby towarzyszące są miło widziane na lotnisku.

Oferujemy następujące możliwości lotu:

Typ samolotu: Cessna 152 Cessna 172 Cessna 172 / Husky wodnosamolot
Maksymalna ilość pasażerów w locie: 1 3 1
Koszt (brutto) lotu półgodzinnego: 600 PLN 900 PLN 1 200 PLN

Zapraszamy do zobaczenia naszej floty!

UWAGI:
1)       Czas lotu może być dłuższy. Istnieje możliwość wykupienia lotu np. godzinnego.
2)       Oferta obejmuje kupno całego lotu samolotem – nie sprzedajemy poszczególnych miejsc pasażerskich.
3)       Dla osób szczególnie zainteresowanych pilotażem oraz szkoleniem lotniczym oferujemy także możliwość przed wykonaniem lotu odbycia dodatkowego szkolenia zapoznawczego z podstaw pilotażu w formie wykładu wprowadzającego z instruktorem. Koszt dodatkowy 123 PLN brutto, czas trwania 30 minut.
4)       Podany czas lotu jest czasem blokowym, stosowanym w lotnictwie (rozpoczyna się od uruchomienia silnika, a kończy na jego wyłączeniu)

Bezpieczeństwo wykonania lotu jest naszym priorytetem. Loty realizujemy legalnie na podstawie przyznanego nam przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce certyfikatu Zatwierdzonej Organizacji Szkolenia Lotniczego. Gwarantujemy, że wszystkie nasze statki powietrzne są obsługiwane wyłącznie w certyfikowanych organizacjach obsługowych, poddawane są regularnym inspekcjom oraz audytom i spełniają wszystkie rygorystyczne wymagania stawiane w zakresie szkolenia lotniczego przez obowiązujące przepisy.

Loty realizują wyłącznie piloci posiadający uprawnienia instruktorskie, którzy na co dzień zajmują się zawodowo szkoleniem lotniczym w naszym ośrodku.

Lot na prezent: Oferujemy również możliwość wykupienia formy prezentowej (vouchera) z naniesionym imieniem, nazwiskiem i dedykacją dla osoby obdarowanej. W celu zakupu vouchera prosimy o kontakt z biurem lotniska Żerniki.

Metody płatności: Na lotnisku Żerniki płatność jest możliwa wyłącznie gotówką.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z biurem lotniska Żerniki.

 

IMG_4546