NVFR

Szkolenie do uprawnienia do wykonywania lotów nocnych NVFR

Po zdobyciu licencji LAPL(A) lub PPL(A) pilot może korzystać z jej przywilejów wyłącznie w warunkach dziennych. Aby móc wykonywać loty w porze nocnej wymagane jest odbycie dodatkowego szkolenia do uprawnienia do wykonywania lotów nocnych NVFR, które po jego zakończeniu zostanie wpisane do licencji bezterminowo.
Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej, natomiast nie ma na to uprawnienie żadnych dodatkowych egzaminów państwowych. Po zakończonym szkoleniu kandydat składa wniosek do swojego nadzoru lotniczego o wpis nowego uprawnienia do licencji (wymiana licencji jest obowiązkowa).

Wymagania wstępne dla kandydatów:

  • posiadanie licencji LAPL(A) lub PPL(A),
  • ważne badania lotniczo – lekarskie, odpowiednie dla posiadanej licencji.

IMG_8348

Terminy szkoleń:
Organizacja szkolenia teoretycznego jak i praktycznego w naszym ośrodku jest możliwa w dowolnym terminie, przez 365 dni w roku.

Szkolenie teoretyczne:
Szkolenie teoretyczne składa się z 5 godzin wykładów realizowanych na naszym lotnisku w formie stacjonarnej. Zajęcia organizujemy zazwyczaj bezpośrednio przed rozpoczęciem szkolenia praktycznego w dni robocze oraz w weekendy, w trybie indywidualnym. Szkolenie poświęcone jest przede wszystkim różnicom występującym pomiędzy lotem dziennym, a nocnym, omawiane są na nim aspekty prawne i zagadnienia czynnika ludzkiego. Jest to także doskonała okazja do uzupełnienia swojej ogólnej wiedzy lotniczej. Cena szkolenia teoretycznego dotyczy zajęć indywidualnych prowadzonych przez instruktora szkolenia lotniczego i wynosi:

Rodzaj kursu Ilość godzin szkolenia: Koszt całkowity (brutto):
Kurs teoretyczny NVFR 5 godzin szkolenia stacjonarnego 1 230 PLN

Szkolenie praktyczne:
Nasz program zakłada min. 5 godzin szkolenia w nocy na jednym z naszych samolotów, w tym jeden lot nawigacyjny z instruktorem oraz 5 samodzielnych startów i lądowań z pełnym zatrzymaniem. Nasze lotnisko jest przystosowane do lotów nocnych.

Koszty szkolenia praktycznego uzależnione są od wybranego przez kandydata typu statku powietrznego:

Typ statku powietrznego: Cena za godzinę lotu (brutto):
Cessna 152 751,20 PLN
Cessna 172 1123,80 PLN

Zapraszamy do zobaczenia naszej floty!

UWAGI:
1) Istnieje możliwość zmiany typu samolotu podczas szkolenia praktycznego,
2) Podana cena szkolenia praktycznego zawiera koszty instruktora, paliwa i VAT,
3) Na naszym lotnisku nie pobieramy od kandydatów jakichkolwiek dodatkowych opłat za starty i lądowania w nocy,
4) Płatność za szkolenie praktyczne uiszczana jest przed rozpoczęciem szkolenia.

Czas trwania szkolenia:
Szkolenie praktyczne zwykle zajmuje dwie, trzy noce.

UWAGA! Zgodnie z przepisami licencjonowania personelu lotniczego Part.FCL szkolenie do uprawnienia do wykonywania lotów nocnych NVFR nie może trwać dłużej niż 6 miesięcy od chwili rozpoczęcia do chwili zakończenia szkolenia.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, wątpliwości lub chęci rozpoczęcia szkolenia prosimy o kontakt z biurem lotniska Żerniki.